TV REPORTERS: INTERNET TV * RADIO * NEWS


-

Προβολή σε μεγαλύτερο χάρτη →
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Γ' ΕΘΝΙΚΗΣ

Με το… αριστερό ο Ηρακλής, έχασε στην πρεμιέρα!!

Το πόσο δύσκολα θα είναι τα πράγματα φέτος στην Γ’ Εθνική βίωσε με το καλημέρα ο Ηρακλής. Στην πρεμιέρα του στην τρίτη κατηγορία, ο Γηραιός έχασε 2-0 από την Καρίτσα στην Κατερίνη.
Ένα αποτέλεσμα που αγωνιστικά δεν προκαλεί καμία έκπληξη, δεδομένου πως οι Θεσσαλονικείς αποτελούνται από ρόστερ ανάγκης, με πιτσιρικάδες που μόλις πριν λίγες μέρες συγκεντρώθηκαν… Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 5’ με κεφαλιά του Κυρτέγου, ενώ στο 65’ εκμεταλλεύτηκαν το λάθος στην άμυνα του Ηρακλή και ο Τροΐρης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Οι κυανόλευκοι προσπάθησαν να κάνουν… κάτι στο δεύτερο μέρος, ωστόσο μάταια, επιβεβαιώνοντας πως αναμένεται πολύ… ζόρι φέτος.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της πρεμιέρας στους 8 ομίλους της Γ' Εθνικής

1ος όμιλος
ΑΕ Διδυμότειχου-Νέστος Χρυσούπολης Αναβολή 
Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου-Απόλλων Παραλιμνίου 0-5 
Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής-Αετός Ορφανού 2-2 
Καβάλα-Άρης Αβάτου 3-1
Ορφέας Ξάνθης-Δόξα Προσκυνητών 2-1
Ελπίδα Σκουτάρεως-Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 2-0

2ος όμιλος
Άρης Παλαιοχωρίου-Φίλιππος Αλεξάνδρειας 1-0
Αγροτικός Αστέρας-Καμπανιακός 3-2
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων-Νάουσα 1-0 
Μακεδονικός-Αλμωπός Αριδαίας 1-3
Εδεσσαικός-ΑΠΕ Λαγκαδά 2-2 
ΑΟ Καρδίας-Πιερικός 1-2 
ΑΕ Καρίτσας-Ηρακλής 2-0 
Ρεπό: Κιλκισιακός

3ος όμιλος
ΑΕ Ποντίων Καραγιαννίων-Αστέρας Παραποτάμου 2-1 
Δόξα Κρανούλας-Τηλυκράτης Λευκάδας 0-2
ΑΕ Λευκίμμης-Θεσπρωτός 0-0 
Μακεδονικός Φούφα-Νέος Αμφίλοχος 2-1
Πανλευκάδιος-Σκουφάς Κομποτίου 1-1 
Καστοριά-Ερμής Αμυνταίου 0-1
Ρεπό: Εθνικος Φιλιππιάδας

4ος όμιλος
Οπούντιος Μαρτίνου-Αχιλλέας Φαρσάλων 1-0 
Θήβα-ΑΟ Σελλανών 1-1 
ΑΠΟΚ Βελούχι-Ολυμπιακός Βόλου 1-0 
Νίκη Βόλου-Ρήγας Φεραίος 0-1
ΝΠΣ Βόλος-Αστέρας Ιτέας 5-0
Διγενής Νεοχωρίου-Αμβρυσσέας Δίστομου 0-1 
Ρεπό: ΓΣ Αλμυρού

5ος όμιλος
Τσικλητήρας Πύλου-ΠΑΟ Βάρδας 0-0
Λεωνίδιου-Ζάκυνθος 0-1 
Καλαμάτα-Αχαϊκή 1-0 
Διαγόρας Βραχνέικων-Παναρκαδικός 3-1
Αστέρας Βλαχιώτη-Πανηλειακός 1-1
Αστέρας Αμαλιάδας-Παλληξουριακός 4-1

6ος όμιλος
Προοδευτική-Ιωνικός 1-0 
Ασπρόπυργος-Ρόδος 1-0 
Κερατσίνι-Ιάλυσος 1-1
Πέλοπας Κιάτου-Λουτράκι 0-5 
Εθνικός-ΑΟ Ζευγολατιού 4-0 
Ρεπό: Διαγόρας

7ος όμιλος
Αήττητος Σπάτων-Διαγόρας Αγίας Παρασκευής 3-0 
Πανθηραϊκός-Ερμής Κιβερίου 0-0 
Παναργειακός-Χαλκίδα 1-2 
Αιολικός-Ένωση Ερμιονίδας 0-1 
Ταμυναϊκός-Τριγλία Ραφήνας 3-0
Ρεπό: Θύελλα Ραφήνας

8ος όμιλος
Ηρόδοτος-ΟΦ Ιεράπετρας 2-1
Άγιος Ιερόθεος-ΑΕ Μυλοπόταμου 3-3 
Ερμής Ζωνιανών-Ατσαλένιος 2-1
ΑΟ Παλαιόχωρας-Κηφισιά 1-1 
Αιγάλεω-Φωστήρας 1-0 
Ρεπό: Ηλυσιακός

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0

Σχετικά Άρθρα

Σχολιάστε το άρθρο

Το email σας δεν θα δημοσιευθεί. Συμπληρώστε τα πεδία με *